+38 093 023-08-73

UK
RU

IT майстерня “Все працює”

Проектування інфраструктури

Проектування інформаційної інфраструктури – дуже важливий етап. Багато компаній їм нехтують, а потім наслідки нагадують про себе роками.

А для того, що б тому запобігти, достатньо витратити декілька годин протягом двох чи трьох днів на консультації (певна річ з нами) й невелику суму грошей

Продемонструємо на прикладі.

Уявіть, що компанія "Супербізнес ltd." в’їжджає в новий офіс.

Штат компанії:

  • Директор (1)
  • Секретар (1)
  • Менеджер (2)
  • Інженер (5)

Хай новий офіс - це отака кімната.

Як дуже часто чинить клієнт? Ретельно вимірює всі розміри, малює план, замовляє меблі й дає завдання електрикам встановити на кожне робоче місце «силову» розетку та «комп’ютерну».

На перший погляд, все правильно.

Виглядає отак (не галасуйте, що робочих місць менше, ніж по штату. Інженери «в полях» працюють. Їм одного компа на двох вистачить. Оті, шо праворуч – їх. Всі так роблять. Ну зізнайтеся, ви ж теж, чи нє? Ага.

Ви ж, як матьорий україський підприємець, спитаєте, «а де ж бухгалтер?». А на аутсорсі бухгалтер.)

Корочє, така картина в підсумку:

Виглядає все добре, чи не так? Відповідаємо – не так. Вже під час заселення згадають про WiFi. Це ще одна силова розетка й Ethernet порт. А потім з’ясується, що принтер, сука, мережевий. І йому теж потрібно живлення й Ethernet порт. А самий лютий треш почнеться тоді, коли ви вирішите впровадити IP телефонію (а вам доведеться впровадити IP телефонію). Бо на кожне робоче місце буде потрібний, як мінімум, ще один Ethernet порт.

Й шо після того відбувається?

А відбувається таке.

Гарний новий офіс починає заростати джунглями подовжувачів, комутаторів та мережевих дротів. Прибиральниці періодично шось з того відключають, й <бінго!/> , в нас є робота. Шо б ви знали, скільки офісів я врятував шляхом встромляння патчкорда в розетку, мережевий роз'єм комп'ютера, або в комутатор.

То вже не кажучи про те, що кількість Ethernet портів подвоїлася. Що тягне за собою заміну комутатора. А то все гроші. А найголовніше – ваш час. Ваші гроші й ваш час.

Ми віримо в те, що ваш успішний бізнес буде мати розвиток. А це значить, що у вас з’являться нові співробітники.

Досвід каже, що будь-який офіс до певної міри можна перепланувать. Чим більшість керівників й займаються для впровадження нових робочих місць, за шо ми всі їм дуже вдячні.

Але в тому, що стосується інфраструктури, той процес викликає революцію. Бо треба пересувати столи, шафи. «Буквально трохи. На пів метра». Але ж все було ретельно прораховано під час проектування. Від столу до розетки – 20см. Й всі розетки ховаються за шафами й столами. Тепер для того, що б шось підключити, чи відключити, треба совать меблі.

Окрім того з'являються нові подовжувачі й комутатори.

Ви запитаєте, а яке ж такі рішення?

Так їх в нас такі є.

Бо в нас є досвід. Досвід наш і наших клієнтів.

В прикладі наведені концентровані помилки, яких припускаються компанії, коли будують мережеву інфраструктуру. Для того, що б запобігти цих помилок, треба дотримуватись стандартів СКС. Більш докладно про те на сторінці локальна мережа.

Але є ще багато аспектів побудови інформаційної інфраструктури, які впливають на вартість володіння цією самою інфраструктурою протягом тривалого часу.

Який хостінг обрати, якою хмарою користуватися, як організувати телефонію, яке програмне забезпечення використовувати, з якими провайдерами працювати, як зберігати дані та багато інших.

Ми вміємо враховувати всі ті аспекти під час проектування інформаційної інфраструктури клієнта. За ті невеликі кошти, які ми просимо за свою роботу, ми позбавимо вас великих витрат в майбутньому.